Krajalnice do żywności

Niegdyś krajalnice stanowiły drogi sprzęt dla wybranych. Widzieć można ją było wyłącznie u osób, które były bogate. Z drugiej jednak strony nie jest to urządzenie niezbędne dla każdego odbiorcy. Tym bardziej w obecnych czasach. Kiedyś zawsze zakupioną wędlinę czy też sery otrzymywaliśmy w jednym kawałku. Nie mogliśmy liczyć na jego pocięcie. Obecnie nie ma już takich problemów.

Krajalnice do żywności    Profesjonalne krajalnice sklepowe

Żyjemy w czasach, w których krajalnica jest konicznym wyposażeniem każdego sklepu, w którym sprzedawana jest wędlina oraz sery. Krajalnicy nie spotkamy jedynie w wielkopowierzchniowych hipermarketach lecz również w małych sklepikach osiedlowych. Jest to bardzo wygodne dla każdego z nas, gdyż nie jesteśmy w stanie w domu tak dokładnie pociąć wędliny, na cieniutkie kawałki jak zrobi to za nas pani w sklepie posiadająca krajalnicę. Zwłaszcza trudne jest to w przypadku serów – do ich krojenia koniczne jest posiadanie odpowiednich, specjalnie do tego przygotowanych noży kuchennych, które przebiją się przez trudny do krojenia ser. Jeszcze bardziej popularne krajalnice stały się w piekarniach, gdzie przyzwyczailiśmy się do kupowania już pokrojonego chleba. Co tu dużo mówić – krojenie chleba, a zwłaszcza świeżego, nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego też bardzo miło, że stworzono urządzenie, które nas w tym nieprzyjemnym zadaniu wyręcza. Krajalnice to urządzenia, które prócz właścicieli sklepów muszą posiadać również posiadacze lokali gastronomicznych, jadłodajni, pizzerii, Sali weselnych, firm oferujących catering i wiele, wiele innych. Dzięki temu, urządzenia te wciąż są produkowane, gdyż w przypadku gdy byłyby one oferowane wyłącznie ściśle określonej grupie przedsiębiorców, to działanie to stałoby się zupełnie nieopłacalne.

Krajalnice do żywności    Profesjonalne krajalnice sklepowe
Obecnie produkowanych jest całe mnóstwo modeli krajalnic, a ową produkcją zajmują się uznane marki na rynku sprzętów gastronomicznych. Jakimi zatem parametrami charakteryzuje się obecnie porządna krajalnica?

Przykładem takiego dobrego produktu może być przygotowana przez firmę Zelmer krajalnica Alexis 493.5. Jej maksymalna moc to 200 W, a zakres krojenia żywności wynosi od jednego do piętnastu milimetrów. Krajalnice sklepowe posiadają również specjalnie przygotowane noże do sera, wędlin oraz owoców. Istotna jest tutaj płynna regulacja grubości krojenia oraz liczne zabezpieczenia urządzenia. Przede wszystkim mam tutaj na myśli zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem oraz zabezpieczenie przez przypadkowym wysunięciem wózka. Krajalnica posiada gumki antypoślizgowe oraz waży 4 kilogramy. Tak dobry sprzęt można zakupić już w cenie 220 zł. Oczywiście w tej branży istnieją również znacznie mocniejsze urządzenia w kilkakrotnie wyższej cenie, które przygotowane są specjalnie na potrzeby ciągłej pracy np. w sklepach z wędlinami. Za taką krajalnicę należy zapłacić nawet 600 zł. Ważną cechą takiej krajalnicy jest możliwości ciągłej pracy, co jest bardzo pożądane zwłaszcza we wspomnianych już sklepach.

Krajalnice do żywności    Profesjonalne krajalnice sklepowe
Krajalnice nie są sprzętami niezbędnymi w naszym życiu, jednak z całą pewnością są one dla nas bardzo wygodne i sklepy, w których kupujemy wędliny wybieramy m.in. na takiej podstawie.